Preskočiť na obsah

F.A.Q.

1. Kedy je vhodný čas zarezervovať si vozidlo?  

Odporúčame s rezerváciou zbytočne nevyčkávať. Čím skôr si totiž vozidlo zarezervujete, tým skôr ho budete môcť vziať na cesty a užívať si jazdu.

2. Čo sa bude diať po uhradení rezervácie?

Uhradením rezervačného poplatku sa dostanete na zoznam čakajúcich klientov, pričom od nás obdržíte potvrdzujúci e-mail s informáciami o ďalších krokoch.

3. Môžem zaplatiť rezervačný poplatok z akejkoľvek časti sveta?

Samozrejme, áno, avšak vozidlo bude homologované a bude sa dať používať iba v krajinách EÚ.

4. Kedy si budem môcť podrobne nakonfigurovať vozidlo?

Po spustení podrobného konfigurátora vozidla, na ktorom aktuálne pracujeme. O dostupnosti vás budeme informovať.

5. Čo nastane po tom, čo som si vozidlo rezervoval a bol som oslovený na podrobnú konfiguráciu?

Po podrobnom nakonfigurovaní podpíšeme kúpnu zmluvu a zároveň vás vyzveme k úhrade zálohy za vozidlo. Po pripísaní financií na účet našej spoločnosti sa nakonfigurované vozidlo zaraďuje do výroby. Z dôvodu, že chceme zaistiť jedinečnosť týchto vozidiel, väčšia časť výroby je ručná a unikátna.

6. Prečo nedostanem poradové číslo už po uhradení rezervácie?

Z titulu prípadného zrušenia rezervácie to nie je možné, nakoľko by číslo udelené pri rezervácii nemuselo byť relevantné.

7. Kedy a z akého dôvodu môžem zrušiť rezerváciu?

 Rezerváciu je možné zrušiť kedykoľvek a z akéhokoľvek dôvodu, je to iba na vás. Veríme, že si vašu priazeň udržíme a nebudete mať dôvod zrušiť vašu rezerváciu.

8. Pokiaľ sa rozhodnem zrušiť rezerváciu, budú mi vrátené finančné prostriedky?

Áno. Zrušenie rezervácie zrealizujete veľmi jednoducho. Zašlete nám email na adresu: info@patakmotors.com s vyplnenými údajmi na formulári s názvom „odstúpenie od zmluvy“, ktorý je  súčasťou emailu s rezervačnou zmluvou. Tento formulár nájdete tiež na web stránke, v dolnej časti. Následne vám budú finančné prostriedky vrátené. Čiastka bude  znížená o manipulačný poplatok.

9. Konfigurácia pri vytvorení rezervácie je záväzná? Je možné ju meniť?

Áno, konfiguráciu je možné zmeniť. Konfigurácia vytvorená pri rezervácii nie je záväzná. Po spustení podrobného konfigurátora je možné urobiť si novú konfiguráciu, pričom nie je nutné rušiť rezerváciu, aby ste neprišli o pozíciu v zozname čakajúcich klientov.  

10. Kde si môžem automobil vyskúšať?

Aktuálne pracujeme na neustálom rozširovaní našej siete predajných a servisných miest, kde bude možné si vozidlá pozrieť či zabezpečiť si skúšobnú jazdu. Každopádne, o tom, kde sa vozidlá budú práve nachádzať, vás budeme pravidelne informovať prostredníctvom e-mailu, ktorý uvediete v rezervácii, alebo v odbere noviniek.

11. Nezaplatil som rezervačný poplatok, budem aj tak o skúšobných jazdách informovaný?

Informovať budeme všetkých zaregistrovaných záujemcov, teda aj tých, ktorí neuhradili rezerváciu. Prednostné právo na skúšobnú jazdu však budú mať klienti, ktorí uhradili rezervačný poplatok.  

12.  Kedy mi bude dodané vozidlo?

Prvé vozidlá sa budú klientom odovzdávať v priebehu roka 2024. Váš termín dodania sa dozviete pri podpise kúpnej zmluvy.

 13. Kde si budem môcť prevziať vozidlo?

U vášho najbližšieho distribútora.  

14. Aká je záruka vozidla?

Dva roky alebo 100 000 najazdených kilometrov.

15. Kde je možné servisovať vozidlo?

V našich predajných a servisných miestach, alebo v každom autorizovanom či renomovanom servise.

16. Do akej kategórie sa radí vozidlo?

Naše vozidlo sa nachádza v kategórii L7e-A2, teda ťažká cestná štvorkolka. Pri zrode nášho vozidla sme chceli skombinovať výhody oboch svetov – automobilov aj motoriek, čo sa nám – veríme – podarilo.

17. Od akého veku je možné šoférovať vozidlo kategórie L7e-A2?

O tom rozhoduje každá krajina samostatne na základe platnej legislatívy. Vo väčšine krajín Európskej únie je však možné naše vozidlo šoférovať už od 16 rokov, avšak v Nemecku, Taliansku a Rakúsku až od 18 rokov.

18. Aké vodičské oprávnenie je potrebné na vedenie vozidla?

Je potrebne vlastniť vodičské oprávnenie B/B1.

19. Je v kategórii L7e-A2 potrebné nosiť prilbu?

Keďže naše vozidlo disponuje bezpečnostnými pásmi, tak to nie je potrebné.

20. Môžem vozidlo parkovať na miestach pre motorky?

Vo väčšine krajín Európskej únie je možné vozidlo parkovať aj na miestach pre motorky, parkovacie miesta pre motorky však nemôžu byť rozdelené po 80 cm. Keďže každá krajina má v tomto smere vlastné pravidlá, je nutné si overiť možnosť parkovania podľa platnej legislatívy.

21. Potrebujem diaľničnú známku? A čo parkovací lístok?

V niektorých krajinách toto nie je potrebné. Prosím, riaďte sa platnou legislatívou krajiny.

22. Je poistenie Rodsteru výhodnejšie?

Keďže sa naše vozidlo radí do kategórie L7e-A2 (ťažká cestná štvorkolka), poistenie je zväčša výhodnejšie ako poistenie automobilu. Konkrétnu cenu a podmienky si však určujú jednotlivé finančné inštitúcie samostatne.

23. Môžem vozidlo používať počas zimy?

Áno, takúto jazdu si skutočne užijete. Vozidlo je tiež vybavené vnútorným vyhrievaním. Jazdu na ňom si tak môžete užívať aj v zimných mesiacoch. V tomto prípade však myslite na to, že väčšina krajín vyžaduje zimné pneumatiky.

24. Prečo ste sa rozhodli vytvoriť retro vozidlo?

Lebo niečo podobné na našich cestách chýba a – navyše – retro dizajn nevychádza z módy. Faktom je, že si kupujete nadčasový kúsok, ktorý nebudete musieť meniť po niekoľkých rokoch.

 25. Zvažujem verziu bez strechy, Rodster NR. Bude vozidlo chránené pred nepriazňou počasia?

Samozrejme, bez problémov. Pri parkovaní bude vozidlo chránené pred nepriazňou počasia. Táto verzia bude totiž štandardne dodávaná s krytom interiéru proti dažďu, snehu či vetru.

26. Budem môcť používať vozidlo mimo EÚ?

Nie. Momentálne bude homologované iba pre krajiny EÚ, avšak v prípade záujmu sa pokúsime vyhovieť aj zákazníkom mimo Európskej únie.

27. Prečo sa pri technických údajoch nachádza hviezdička? Čo to znamená?

Nakoľko sa môžu v minimálnej miere líšiť. Na technických údajoch stále pracujeme, a to aj preto, aby sme v tomto smere dosiahli najlepšie možné parametre.

28. Čo bude s batériou vozidla po jej zostarnutí? Ako sa bude likvidovať?

Batériu buď zrecyklujeme, alebo ju využijeme v iných energetických riešeniach, akými sú napríklad úložiská solárneho systému.